SZABADTŰZÖN, Szabadtűzi Lovagrend kiegészítő honlapja

Lovagrendünket, és a szabadtéri, szabadtűzi gasztronómia legfontosabb eseményeit, versenyeit fogjuk itt is bemutatni.

A Szabadtűzi Lovagrend Gasztronómiai Egyesület Etikai és Fegyelmi Szabályzata

(Törvényszabályzat)

A Szabadtűzi Lovagrend Gasztronómiai Egyesület (továbbiakban: Lovagrend) életével és működésével kapcsolatos jogszabályok és egyéb rendelkezések érvényre juttatása, a fegyelmi vétséget elkövetők felelősségre vonásának egységes rendje érdekében a Lovagrend közgyűlése (továbbiakban: Lovagi Gyűlés) az alábbi Törvényszabályzatot fogadta el:

I.

A FEGYELMI ELJÁRÁS (TOVÁBBIAKBAN: TÖRVÉNYVÉDELMI ELJÁRÁS) CÉLJA

1. §

A Törvényvédelmi eljárás célja a Lovagrend életére, működésére vonatkozó jogszabályi rendelkezések, a Lovagrend Alapszabálya, a Lovagrend Kódexe (továbbiakban: Kódex) a Lovagi Gyűlés és a Lovagrend elnöksége (továbbiakban: Nagytanács) által hozott határozatok, valamint a Lovagrend szervezeti élete tisztaságának biztosítása, illetve a cselekménnyel arányban álló elmarasztalással (továbbiakban: Lovagi büntetés) az elkövető, vétkes Lovagrendi tag és a teljes tagság visszatartása a hasonló magatartástól.

II.

LOVAGI ÉLET SZABÁLYAIT MEGSÉRTŐ Vétségek

2. §

Megsérti a Lovagi élet szabályait az Lovagrendi tag,

a)     aki magatartásával, cselekedeteivel

  1. a Lovagrend alapszabályát, Kódexét, Kiáltványát és egyéb szabályzatait
  2. az egyesület rendezvényeinek rendjét szándékosan és a Lovagrendre nézve károsan
  3. vétkesen megszegi

b)      aki kötelezettségeinek nem tesz eleget vagy a Lovagrend hírnevéhez  méltatlan magatartást tanúsít.

c)      aki, mint a Lovagrend valamely választott testületének tagja, vagy a Lovagrend vezető tisztségviselője, a kötelességét felróható okból
nem teljesíti, illetve kárt okozóan elhanyagolja;

d)     aki az egyesülettel szemben fennálló anyagi és természetbeni kötelességeit az előírt határidőn belül, felszólításra sem teljesíti

e)     aki a más Lovagrendi tag vonatkozásában rosszhiszeműen valótlant állít.

 

III.

 

LOVAGI BÜNTETÉSEK MÉRTÉKÉNEK MEGHATÁROZÁSA ÉS KIASZABÁSA

 

3. §

 

Az eljárást lefolytató szerv (továbbiakban: Törvénytanács) az alábbi Lovagi büntetéseket javasolhatja:

a)      javasolja a Nagytanács számára, hogy szóban vagy írásos határozatban figyelmeztesse a Lovagrendi Tagot

b)      javasolja A Nagytanács számára, hogy részesítse a Lovagrendi Tagot megrovásban

c)      javasolja a Lovagi Gyűlésnek, hogy a Lovagrendi Tagot zárja ki a Lovagrendből

d)     javasolja a Lovagi Gyűlésnek, hogy a Lovagrendi Tag vezető tisztségviselői vagy egyéb megbízását, tiszti kinevezését vonja vissza.

4. §

(1) A Lovagi büntetés kiszabásánál figyelembe kell venni

a)      a cselekmény súlyosságát

b)      az elkövető javára írható enyhítő körülményeket, ill. a terhére róható súlyosbító körülményeket

c)      a Lovagrend életére és hírnevére vonatkozó érdekeket.

 (2) Az enyhítő és súlyosító körülmények megítélését a Törvénytanács saját maga mérlegeli.

5. §

 (1) A Törvénytanács által tett javaslatot a Lovagi büntetés kiszabására jogosult Nagytanács, vagy Lovagi Gyűlés soron következő gyűlésén, illetve halasztást nem tűrő esetben rendkívüli gyűlésén megtárgyalja és meghozza döntését.

(2) A döntés meghozatalára jogosult szerv, amennyiben a javaslattal nem érte egyet, az ügyben, a jelenlevő szavazásra jogosultak 2/3-nak egyhangú döntésével, saját maga, új vizsgálatot tarthat, illetve a vizsgálat megismétlését kérheti a Törvénytanácstól. Ez utóbbi esetben a döntés meghozatalára jogosult szerv, írásban közli a törvénytanáccsal a javaslat el nem fogadásához vezető észrevételeit.

(3) A 3.§  c.) és d.) pontjában meghatározott Lovagi büntetésekre vonatkozó javaslat esetén a Törvénytanács javaslatot tesz a Nagytanács felé az Alapszabály 9.§ (3) bekezdés a.) és b.) pontjában meghatározott intézkedések megtételére.

(4) A Nagytanács illetve a Lovagi Gyűlés döntését határozati formában hozza meg, az Alapszabályban és a Kódexben a határozathozatalra vonatkozó szabályok szerint.

IV.

A TÖRVÉNYVÉDELMI ELJÁRÁS

6. §

(1) Törvényvédelmi eljárást a Lovagi Gyűlés, a Nagytanács, a Főkapitányok kezdeményezhetnek a Törvénytanácsnál, amennyiben Törvényvédelmi eljárás alapjául szolgáló magatartás jut tudomására.

(2) A Lovagrendi tagok az illetékes Főkapitányon keresztül kezdeményezhetik a Törvényvédelmi eljárást, ha arra alapot adó cselekmény jut tudomásukra.

(3)  A Törvényvédelmi eljárást a kezdeményezéstől számított 15 napon belül kell elrendelni, írásban. Az elrendelésről a Törvényőr írásban értesíti az eljárás alá kerülő Lovagrendi tagot, egyben meghívja őt a kérdésben döntést hozó Törvénytanácsi gyűlésre. .

(4)  A Törvényvédelmi eljárást az elrendeléstől számított 30 napon belül be kell fejezni. A határidő hosszabbítására nincs lehetőség, kivéve, ha a kérdés eldöntése más, külső információ beszerzésétől, vagy külső szerv döntésének meghozatalától függ.

(5)  A (4) bekezdésben meghatározott esetben a Törvénytanács az eljárást a tények, vagy döntés beszerzéséig írásbeli döntésével felfüggeszti. A felfüggesztéssel egy időben a Nagytanács felé kezdeményezni kell az érintett Lovagrendi tag Alapszabály 9.§. (3) bekezdés a.) és b.) pontjában meghatározott intézkedés bevezetését, azzal, hogy a Lovagi Gyűlés döntésére a Törvényvédelmi eljárás befejezéséig nincs szükség.

(6)  A Törvényvédelmi eljárást kizárólag gyűlés keretében lehet lefolytatni, ahol jelen lehet az érintett Lovagrendi tag, illetve az eljárást kezdeményező Főkapitány, vagy a Nagytanács illetve a Lovagi Gyűlés képviselője, amennyiben e szervek valamelyike kezdeményezte az eljárást. Az eljárás alá vont Lovagrendi tag távollétében akkor hozhat döntési javaslatot a Törvénytanács, ha az érintett nem jelezte távolmaradását és ennek ellenére nem jelent meg. A távolmaradást az érintettnek írásban, indokolva kell jelezni. A meg nem indokolt távolmaradást úgy kell tekinteni, mintha a Lovagrendi tag nem jelezte volna akadályoztatását.

(7)  A (6) bekezdésben meghatározott esetben a Törvénytanács új időpontot tűz ki, amikor azonban az érintettek távollétében is hozható döntési javaslat.

(8)  A Törvényvédelmi eljárás szóbeli eljárási forma, az érintetteket meg kell hallgatni. Az eljárás során írásos dokumentumok is felhasználhatók, azonban azokat ismertetni kell.

(9)  A Törvényvédelmi eljárásról két példányban jegyzőkönyvet kell felvenni, melyet a jelenlevő mindegyike, oldalanként, aláírásával lát el. Az egyik példányt iktatva a Főkancellár által kezelt irattárban kell elhelyezni, a másik példányt a Törvényőr őrzi. A Jegyzőkönyvből az eljárás alá vont Lovagrendi tag másolatot kérhet.

(10)  A Törvénytanács, javaslatát, külön írásba foglalva hozza meg, és közli az arra illetékes szervvel. Az írásba foglalt döntést a Törvénytanács minden tagja aláírja.

(11) A döntést a Törvénytanács szótöbbséggel hozza. A Törvényvédelmi eljárás csak a Törvénytanács mindhárom tagjának jelenlétében folytatható le. A nem egyhangú döntések esetében az írásbeli javaslatnak tartalmaznia kell az eltérő véleményt képviselő Törvénytanács tag külön véleményét is.

(12)  A Lovagrendi tag saját védelme érdekében a Lovagrendi tagok köréből Lovagi szószóló segítségét veheti igénybe, aki az eljárás során az érintett Lovagrendi taggal azonos jogokat élvez. A Lovagi szószóló távolléte azonban nem akadálya a döntési javaslat meghozatalának.

V.

JOGORVOSLATI LEHETŐSÉG

7. §

(1) A Törvényvédelmi eljárásban megszületett javaslat alapján hozott döntéssel szemben az érintett egyfokozatú jogorvoslati kérelemmel élhet a Lovagrenden belül. Így a Nagytanács döntésével szemben a Lovagi Gyűléshez lehet fordulni.

(2) Amennyiben a Lovagi büntetést a Lovagi Gyűlés szabta ki, illetve amennyiben a Nagytanács döntésével szemben kért jogorvoslati döntéssel a Lovagrendi tag nem ért egyet, úgy a hatályos magyar jogszabályokban meghatározott jogorvoslati utat veheti igénybe.

(3) Amennyiben a Lovagrendi tag bejelenti, hogy a Nagytanács illetve a Lovagi Gyűlés döntésével szemben jogorvoslati lehetőséggel él, úgy annak elbírálásáig az Alapszabály 9.§ (3) bek. a.) és b.) pontjában foglaltak szerint kell eljárni, azzal, hogy a Lovagi Gyűlés döntésére csak a végleges döntést követően van szükség.

 

Jelen Törvényszabályzatot a Lovagi Gyűlés 2012. szeptember 02.-án 11/2012. (09.02.)-hat. számú határozatával fogadta el.

Salgótarján, 2012.  szeptember 02.

                                                                               Dr. Simon Tamás

                                                                                    nagymester



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 2
Tegnapi: 1
Heti: 17
Havi: 3
Össz.: 32 044

Látogatottság növelés
Oldal: Törvényszabályzat
SZABADTŰZÖN, Szabadtűzi Lovagrend kiegészítő honlapja - © 2008 - 2024 - gasztrofesztivalok.hupont.hu

A Hupont.hu weboldal szerkesztő segítségével készült. Itt Önnek is lehetséges a weboldal készítés.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »